• Profesjonalne systemy konferencyjne
  Profesjonalne systemy konferencyjne

  Nasze rozwiązania stosowane są na całym świecie.

Lingua Radiator


OpisCechyDane techniczneDo pobrania

Lingua Digital Infrared Radiator - cyfrowy promiennik podczerwieni Lingua (6/12/40 kanałów)

Lingua RAD_H to dużej mocy (25 W) promiennik przeznaczony do emisji sygnałów podczerwieni w sali konferencyjnej w celu umożliwienia delegatom uczestniczącym w spotkaniu słuchania przemówień w ich własnych językach.

Promiennik został tak zaprojektowany, aby był jak najmniejszy i najlżejszy, dzięki czemu idealnie nadaje się do szybkich i mobilnych instalacji. Ponadto jego automatyczna kompensacja linii opóźniającej ułatwia pracę z kablami o różnej długości - różnice te są kompensowane automatycznie. Promiennik wykorzystuje popularny system mocowania VESA 100, co zapewnia dużą elastyczność instalacji.

Lingua R spełnia normy IEC 61603-7 i IEC 60914, co oznacza, że może być używany z innymi urządzeniami zgodnymi z tymi standardami. W zależności od wielkości pomieszczenia dostarczenie sygnału audio do odbiorników IR (6/12/40 kanałowych) może wymagać jednego lub więcej promienników. Do jednego wyjścia HF nadajnika Lingua można podłączyć szeregowo maksymalnie 20 promienników.

Dzięki transmisji o częstotliwości od 2 do 10 MHz system cyfrowy jest odporny na zakłócenia ze strony systemów oświetleniowych o wysokiej częstotliwości. Ponadto, regulowane kąty promieniowania Lingua RAD_H zapewniają maksymalne pokrycie.


Inteligentny i energooszczędny

Promiennik Lingua automatycznie powiela stan nadajnika Lingua: przy braku sygnału z nadajnika sam przechodzi w stan czuwania. System ochrony przed przegrzaniem wyłącza promiennik w przypadku zbytniego wzrostu temperatury. W małych salach konferencyjnych można ustawiać promiennik na połowę mocy.


Brak martwych punktów

W tradycyjnych systemach dystrybucji tłumaczeń konfiguracje obejmujące wiele promienników i różnej długości kable skutkowały martwymi punktami. Automatyczna kompensacja linii opóźniającej zapobiega temu zjawisku, a także eliminuje kłopotliwą ręczną konfiguracją każdego promiennika dzięki zastosowaniu rozwiązania plug & play. Nawet w przypadku zmiany konfiguracji w ostatniej chwili. Automatyczna kompensacja linii opóźniającej oszczędza czas i wysiłek, automatycznie obliczając kompensację potrzebną w przypadku instalacji z wieloma promiennikami Lingua.


Instalacja i uruchomienie w mgnieniu oka

Promiennik Lingua jest również lżejszy i mniejszy niż tradycyjne, nieporęczne promienniki, które oferują taki sam zasięg. Sposób montażu promienników różni się w zależności od lokalizacji. Dlatego jako metodę mocowania wybrano standard VESA 100, zapewniający wiele opcji montażu promienników. Dołączone jest również oczko bezpieczeństwa, umożliwiające przypięcie promiennika Lingua bez ryzyka odpadnięcia. Wszystko to składa się na doskonałe rozwiązanie, idealne do szybkich i mobilnych zastosowań, w których przede wszystkim liczy się czas instalacji.


Kod zamówienia:
71.98.0220 Lingua RAD_H

Cechy

 • Obsługa modeli Lingua R6, R12, R40
 • Wskaźnik stanu (zasilanie, sygnał wejściowy, ochrona przed przegrzaniem, awaria)
 • Mocowanie VESA 100
 • Automatyczna kompensacja linii opóźniającej
 • Automatyczna kontrola wzmocnienia  w celu kompensacji utraty sygnału
 • Możliwość ustawienia trybu zasilania poszczególnych promienników
 • Automatyczne włączanie/wyłączanie IR poprzez przekaźnik
 • Ochrona przed przegrzaniem
 • Zaawansowane monitorowanie i diagnostyka za pomocą przeglądarki sieci Web.


Łączność

 • 2 złącza BNC 75 Ohm
  Podłączenie do Lingua RAD_H
  Podłączenie do Lingua T
 • Wejście zasilania

Mechaniczne
Materiał: stal
Kolor: RAL9011
Wymiary (mm): 450(szer.) x 172(wys.) x 80(głęb.) mm
Wymiary opakowania (mm): 525(szer.) x 260(wys.) x 150(głęb.) mm
Waga: 3265 g
Waga z opakowaniem (g): 3980 g
Mocowanie: VESA 100


Elektryczne
Napięcie w sieci: ~125/230V (50-60Hz)
Maksymalny pobór mocy: 150 W
Pobór mocy w trybie czuwania: 10 W
Wejście HF: Nominalne 1 Vtt


Środowiskowe
Temperatura pracy: 0 – 45°C
Temperatura podczas przechowywania i transportu: -20 – 70°C
Wilgotność: <95%, >5%

Karta produktu:
Lingua RAD_H     71.98.0220 (EN)

Produkty: