Bardziej obszerną listę referencji, obejmującą dziesiątki instalacji na całym świecie, można znaleźć na stronie firmy Televic Conference.
Parlament Europejski
Parlament Europejski w Brukseli i Strasbourgu stanowi najwyższe wyzwanie w dziedzinie systemów konferencyjnych i tłumaczeń symultanicznych. Wymaga nie tylko kompleksowego sprzężenia wielu sal konferencyjnych z centralnym ośrodkiem sterowania, ale również tłumaczenia symultanicznego w co najmniej 23 językach. Liczba ta stale rośnie w miarę przyjmowania do Unii Europejskiej nowych krajów członkowskich. Do takich ekstremalnych zastosowań nadaje się idealnie system konferencyjny TCS5500, który może obsługiwać tłumaczenia symultaniczne nawet w 58 językach i oferuje unikalne funkcje sterowania wieloma aktywnymi salami.
Kraj: Belgia
Rok: 1993
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta), CPU5500 Interpreter
Biuro Narodów Zjednoczonych (Szwajcaria)
W 1999 Biuro Narodów Zjednoczonych w Genewie rozpoczęło wyposażanie sal konferencyjnych w system Televic TCS5500. Biuro mieści się w Pałacu Narodów i jest urzędem reprezentującym Sekretarza Generalnego ONZ. Biuro obsługuje ponad 8000 spotkań rocznie, co czyni je jednym z największych międzyrządowych centrów konferencyjnych na świecie oraz głównym ośrodkiem wielostronnej dyplomacji. Jest drugą pod względem wielkości siedzibą ONZ na świecie i zatrudnia ponad 1600 pracowników. Do dzisiaj system Televic 5500 zainstalowano w 16 salach konferencyjnych biura.
Kraj: Szwajcaria
Rok: 1999 - 2010
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta), CPU5500 Interpreter
Ministerstwo Kultury (Hiszpania)
Pokój prasowy w hiszpańskim ministerstwie kultury składa się z podium wyposażonego w 3 do 5 mikrofonów Televic i 20 miejsc dla dziennikarzy z niestandardowym sprzętem Televic TCS5500 zamocowanym w meblach firmy Figueras.
Istotnym powodem wyboru firmy Televic było zapewnienie niestandardowej integracji z meblami, a także jakość dźwięku oraz niezawodność systemu.
Kraj: Hiszpania
Rok: 2008
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta)
Senat Francji
Firma EV Corporate, integrator system audiowizualnych, zainstalowała niestandardowe produkty Televic Conference, wykorzystywane w ramach systemu multimedialnego i transmisji wideo.
Firma Televic dostarczyła wyposażenie wpuszczane w meble, dopasowane do nich wielkością i kolorem. 125 miejsc delegatów jest ustawionych półkoliście frontem do 7 miejsc na podium i mównicy. Z myślą o sesjach wielojęzycznych zostały zainstalowane 4 kabiny tłumaczy.
Kraj: Francja
Rok: 2010
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta)
Rada Miejska Eindhoven (Holandia)
Rada Miejska miasta Eindhoven to druga co do wielkości rada miejska w Holandii. Firma Televic we współpracy z Emhaes Visual Solutions i Sennheiser Netherlands zainstalowała w dwóch salach Rady 84 niestandardowe zintegrowane panele konferencyjne wyposażone w większości w przyciski do głosowania i czytniki kart identyfikacyjnych.
Dostosowane do potrzeb klienta panele otrzymały zmienione stalowe fronty z zaokrąglonymi narożnikami i dwoma dodatkowymi złączami USB.Kraj: Holandia
Rok: 2012
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta)
Siedziba główna Deutsche Bank (Niemcy)
W drugiej połowie 2010 roku firma Televic została wybrana na dostawcę systemu konferencyjnego do głównej siedziby Deutsche Bank we Frankfurcie. W różnych salach spotkań zainstalowano ponad 105 bezprzewodowych jednostek Confidea. Umowa objęła również cyfrową technologię podczerwieni do tłumaczeń symultanicznych, konsole ID5500 oraz jednostki centralne CPU5500 do sprzętu audiowizualnego i urządzeń do wideokonferencji innej firmy.
Projekt „DB Blue” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych projektów AV w branży na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Kraj: Niemcy
Rok: 2010
Zastosowane produkty: Confidea Wireless G3 i Aladdin digital infrared
Rada Miejska Sztokholmu (Szwecja)
W 2008 Rada Miejska Sztokholmu wybrała firmę Televic na dostawcę cyfrowego systemu konferencyjnego z funkcjami dyskusji i głosowania. Aby spełnić wymagania klienta, trzeba było przerobić standardowe panele TCS5500: zmienić kolory przycisków i dodać wyświetlanie tekstu w języku szwedzkim. Dzięki otwartemu interfejsowi udało się połączyć API system TCS5500 z systemem głosowania już używanym przez klienta.
Kraj: Szwecja
Rok: 2008
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta)
Państwowy Instytut Geologiczny (Warszawa)
Firmy Televic i Studiotech Poland zainstalowały w sali konferencyjnej Państwowego Instytutu Geologicznego pierwszy bezprzewodowy system konferencyjny w Polsce. Sala mieści się w historycznym budynku i nie było możliwości poprowadzenia nowych kabli, dlatego jedynym rozwiązaniem okaała się wersja bezprzewodowa.
Ze względu na różnorodne funkcje sali konferencyjnej system Confidea ma dodatkową zaletę, gdyż można go zdemontować i zainstalować ponownie w ciągu zaledwie kilku minut.
Kraj: Polska
Rok: 2010
Zastosowane produkty: Confidea Wireless G3
Société Générale (Francja)
Société Générale to jedna z największych grup bankowych we Francji. Firma IEC Gennevilliers zainstalowała w siedzibie Société Générale 12 sal konferencyjnych. Sprzęt w każdej z tych sal jest sterowany przez urządzenie Crestron. Sale są wyposażone w system konferencyjny Televic TCS5500, system wzmocnienia z głośnikami Bose i JBL, system wideokonferencyjny Polycom oraz kamerę Sony i projektory wideo.
Kraj: Francja
Rok: 2008 - 2010
Siedziba główna Komisji Europejskiej
Komisja Europejska zleciła firmie Televic dostawę sprzętu do swojej głównej siedziby, jak również głównego centrum konferencyjnego (Centre de Conference Albert Borchette) w Brukseli. Stolica Belgii stanowi podstawową lokalizację Komisji Europejskiej, z biurem Prezydenta i salą spotkań Komisji na 13. piętrze gmachu Berlaymont. Komisja działa również w wielu innych budynkach w Brukseli i w Luksemburgu, z których większość jest wyposażona w system TCS5500.
Kraj: Belgia
Rok: 2005
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta), Confidea Wireless G3, CPU5500 Interpreter
Siedziba UNESCO (Francja)
System Televic TCS5500 został wybrany przez UNESCO. Organizacja ma wiele sal konferencyjnych, z których 8 jest wyposażonych w system TCS.
Oto kilka najważniejszych powodów tej decyzji:
elastyczność i nieustanny rozwój
możliwość instalacji niestandardowych paneli, dostosowanych do oryginalnych mebli
skalowalność umożliwiająca instalowanie systemu w salach różnej wielkości
innowacyjność (panele OLED, jednostki delegatów Confidea w wersji zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej)
Kraj: Francja
Rok: 2008
Zastosowane produkty: niestandardowe (na zamówienie klienta), Confidea Wireless G3, CPU5500 Interpreter
Uniwersytet Tokijski (Japonia)
Uniwersytet Tokijski zainstalował system Confidea Wireless G3 w swoim audytorium przeznaczonym na wystąpienia gościnnych mówców. System został wybrany ze względu na jego niezawodność i łatwość użycia. Innym powodem była wysoka zajętość pasma Wi-Fi w Japonii. Dzięki obsłudze wielu zakresów system Confidea idealnie nadaje się do takich warunków.Uniwersytet chciał też ograniczyć do minimum personel odpowiedzialny za instalację i obsługę systemu. Confidea Wireless to idealne rozwiązanie – do roznoszenia jednostek i ustawiania ich na stołach wystarczy jedna osoba. Nie potrzeba dodatkowych techników do sprawdzania przewodów lub połączeń.
Kraj: Japonia
Rok: 2012
Zastosowane produkty: Confidea Wireless G3