• Profesjonalne systemy konferencyjne
    Profesjonalne systemy konferencyjne

    Nasze rozwiązania stosowane są na całym świecie.

Lingua Interpreter Desk


OpisCechyDo pobrania

Lingua Interpreter Desk to wielokrotnie nagradzany pulpit tłumacza firmy Televic, stworzony z myślą o wygodzie użytkownika i reprezentujący nowe podejście do pracy tłumacza.

Wyjątkowa dbałość o wygodę pracy, poprawiona ergonomia i intuicyjny interfejs sprawiają, że jest to najbardziej przyjazny dla użytkownika pulpit tłumacza zawodowego dostępny dzisiaj na rynku.

Lingua Interpreter Desk to pulpit zaprojektowany przez i dla tłumaczy zawodowych.

Skonstruowany tak, aby zajmował jak najmniej miejsca na stole, pozwala optymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń, jaka jest zwykle dostępna w ciasnych kabinach tłumaczy.

Sprzęt i oprogramowanie współgrają ze sobą tworząc wygodne środowisko pracy.

Wzornictwo pulpitu jest przejrzyste i minimalistyczne, nowoczesne, a jednocześnie przyjazne i zgodne z rygorystycznym standardem ISO dotyczącym urządzeń dla tłumaczy.

Dzięki pulpitowi każdy tłumacz - zatrudniony na stałe lub dorywczo, a także tłumacz niedowidzący - może wykonywać swoją pracę lepiej, być bardziej skoncentrowany, a przy tym mniej zmęczony.

Ergonomiczny kształt
Nachylenie pulpitu zostało tak dobrane, aby zapewnić optymalny kąt patrzenia na obraz i wygodne położenie dłoni przy używaniu kontrolek.
Ten ergonomiczny kształt ułatwia korzystanie z pulpitu nawet podczas długich posiedzeń.

Przystosowanie dla niewidomych
Dzięki radom niewidomych tłumaczy dotyczącym ważnych dla nich ułatwień przyciski pulpitu mają dodatkowo oznaczenia w języku Braille'a, pomocne przy wybieraniu właściwych funkcji oraz sygnały dźwiękowe towarzyszące korzystaniu z pulpitu.

Ekranowy interfejs użytkownika
Ekranowy interfejs użytkownika pozwala skonfigurować i dostosować ustawienia pulpitu odpowiednio do upodobań tłumacza.
Ponadto stanowi cenne źródło informacji zwrotnej w trakcie wykonywanej pracy.

Najważniejsze funkcje to:

  • Graficzna informacja o wybranym kanale językowym, kanale wyjściowym, stanie wyciszenia kanału wejściowego/wyjściowego oraz kanale bazowym (w języku prelegenta).
  • Graficzna reprezentacja poziomu tłumaczenia (tłumaczenie bezpośrednie czy pośrednie).
  • Wskaźnik graficzny poziomu głośności.
  • Wyświetlanie komunikatów, aktualnego tematu porządku dziennego itd,
  • Przycisk do natychmiastowego wyświetlenia głównego ekranu tłumaczenia konferencji.

Plixus® Powered
Pulpit tłumacza wykorzystuje technologię Plixus. W efekcie oferuje wszystkie zalety tej innowacyjnej sieci konferencyjnej opracowanej przez firmę Televic, zapewniającej wysoką wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność, tak ważne w zastosowaniach krytycznych.

Karta produktu:
Lingua_ID_71 98.2100-1.0-web.pdf

Korzystanie z pulpitu
Czasopismo Pro Audio Middle East/Asia przeprowadziło wywiad z pracownikami Televic zaangażowanymi bezpośrednio w projektowanie pulpitu Lingua Interpreter Desk. W efekcie powstał artykuł (dostępny poniżej), który ukazał się w majowo-czerwcowym wydaniu magazynu, poświęcony głównie pracom badawczo-rozwojowym towarzyszącym powstaniu pulpitu.

Artykuł do pobrania:
ID article Pro Audio.pdf [438 KB]

Pomoc w koncentrowaniu się na pracy
Dostępny niżej artykuł, opublikowany w marcowo-kwietniowym numerze AV Magazine, pozwala zrozumieć, w jaki sposób nowy pulpit Lingua Interpreter Desk zwiększa komfort pracy tłumacza.

Artykuł do pobrania:
Lingua Interpreter Desk: Helping interpreters focus [1.1 MB]

Produkty: