• Profesjonalne systemy konferencyjne
    Profesjonalne systemy konferencyjne

    Nasze rozwiązania stosowane są na całym świecie.

Plixus - technologia


WydajnośćBezpieczeństwoNiezawodnośćDo pobrania

Technologia sieci konferencyjnej firmy Televic

Pomieszczenia konferencyjne są miejscami o krytycznym znaczeniu i wymagają sprzętu zapewniającego wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność.
Z tego względu firma Televic-Conference opracowała nową, dedykowaną technologię sieciową: Plixus®. Plixus zapewnia to, czego nie może zaoferować żadna inna gotowa technologia: ekstremalną wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność.

 

Transmisja pakietowa
Plixus jest technologią opartą na transmisji pakietowej, wykorzystującą autorski protokół opracowany przez firmę Televic specjalnie do zastosowań konferencyjnych. Dzięki dynamicznie dobieranej przepustowości Plixus zapewnia doskonałą jakość zarówno dźwięku, jak i obrazu.

 

Bez straty danych
W sieci Plixus jest tunelowany standardowy ruch IP. Może to być ruch z sieci lokalnej (LAN) lub ruch przychodzący z Internetu. W żadnym miejscu sieci ruch ten nie ma bezpośredniego kontaktu z danymi sieci konferencyjnego.
Na przepustowość zarezerwowaną dla danych konferencyjnych (dźwięk i obraz) nie ma wpływu nawet gwałtowny wzrost natężenia ruchu IP. Dzięki temu wydajność systemu konferencyjnego jest zagwarantowana i nie zależy od tego, co się dzieje w tunelu IP.

 

Dźwięk HD i obraz HD o bardzo małym opóźnieniu
Podstawową zasadą systemu Plixus jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przepustowości, tak aby nie dopuścić do pogorszenia jakości obrazu i dźwięku. 64 nieskompresowane kanały audio są przesyłane przez sieć z szybkością 48kb/s, a obraz HD 1080/60 jest dostarczany z wyjątkowo małym opóźnieniem, nieprzekraczającym jednej klatki!

 

 

 

 

 

N 2541 enImgImage 1

 

 

 

N 2541 enImgImage 4


Plixus jest z natury technologią bezpieczną: w pełni izolowany obcy ruch IP, brak wpływu urządzeń firm trzecich na kluczowe elementy sieci oraz kontrola dostępu do poziomie silnika systemu.

 

Zamknięta, ale pod pewnymi względami otwarta architektura
Sieć konferencyjna Plixus jest jednocześnie zamknięta i otwarta. Chociaż ze względów bezpieczeństwa żadne urządzenie firmy trzeciej ani obce połączenie nie maj dostępu do kluczowych fragmentów sieci Plixus, jej silnik (Plixus Engine) ma otwarty interfejs na styku sieci ze światem zewnętrznym.
W ten sposób udało się połączyć to, co najlepsze w obu rozwiązaniach: otwarty, a przy tym bezpieczny interfejs.

 

Izolowanie ruchu IP
Ścisłe oddzielenie danych konferencyjnych od ruchu IP poprzez tunelowanie IP oznacza, że żaden wirus nie może uzyskać dostępu do kluczowych części systemu.
Sieć konferencyjna nie pozwala na użycie danych konferencyjnych za pomocą fałszywego połączenia IP, dzięki czemu poufność spotkania jest zawsze gwarantowana.

Plixus wykorzystuje zaawansowaną technologię samonaprawiania przeznaczoną dla niezawodnych, dedykowanych sieci konferencyjnych.

 

Samonaprawiająca się topologia
Zastosowanie transmisji pakietowej w systemie Plixus sprawia, że sieć konferencyjna jest w stanie kontrolować w każdej chwili swoją topologię. Podczas normalnej eksploatacji dane są przesyłane najkrótszą drogą od silnika systemu do jednostki delegata i odwrotnie.
W przypadku uszkodzenia tej drogi (np. awarii jednostki lub przerwania kabla) silnik Plixus dokona automatycznej korekty i wyznaczy nową najkrótszą trasę tak, aby pakiety danych nadal docierały do miejsca przeznaczenia.

 

Okablowanie w formie pętli
Prawidłowe działanie mechanizmu samonaprawiania wymaga redundantnych ścieżek w postaci okablowaniu typu „pętla". Czemu nie pójść o krok dalej i nie zastosować również redundantnej konfiguracji ekstenderów sieci Plixus (Plixus NE)?

Aby pobrać cały diagram systemu Plixus w wysokiej rozdzielczości, kliknij tutaj.

Produkty: